Přírodaadd

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory se nachází na severu Čech, na hranicích s Polskem. Příroda uchvacuje své návštěvníky svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními útvary. Vyskytují se zde rozsáhlá rašeliniště, původní bukové porosty a mnoho druhů chráněných rostlin. Pohoří těchto hor nabízí spoustu úchvatných vrcholů, ze kterých je nezapomenutelný pohled do okolí.

Na koleadd
Jizerské hory a Krkonoše nabízí nespočet cyklistických tras, které vedou převážně po lesních pěšinkách a terénních cestách. Kromě klasických cyklotras můžete vybírat také z těch, které jsou tematicky zaměřené. Dále zde můžete projet singletrackové stezky, které jsou českým unikátem. Jsou vybudovány tak, aby si návštěvníci maximálně užili jízdu na horském kole, současně však chrání okolní přírodu před poškozením. Více informaci o cyklo trasách naleznete zde.

Pro návštěvníky a zájemce adrenalinových sportů je od 2.6.2018 do 28.10.2018 přístupný Bikepark Tanvaldský Špičák. Více informací naleznete zde.
Pěškyadd
V létě dominuje sportovnímu vyžití v Jizerských horách a Krkonoších jednoznačně pěší/horská turistika. Zajímavými místy v blízkosti hotelu jsou: rozhledna Štěpánka (4 km), Mumlavský vodopád (7,2 km), vodní přehrada Souš (10 km), Náhorní planina Jizerských hor a Osada Jizerka (12 km). Další zajímavé trasy naleznete zde.
Zajímavosti v okolíadd
Okolí Kořenova nabízí spoustu turistických zajímavostí – ozubnicová železniční trať Tanvald-Kořenov-Harrachov (nejprudší stoupání v Čechách), železniční muzeum, Muzeum Cimrmanovi doby, Detoa Albrechtice – výroba dřevěných hraček, Tesařova kaple, rozhledna Štěpánka, Bunkr, Lesopark Na Sluneční, Kaple sv. Gotharda, aj.
  Harrachov
Bobová dráha
Pivovar
Muzeum
Mumlavské vodopády
Tanvaldský Špičák
Bikepark
Jablonec nad Nisou
Sklo a bižuterie
Rozhledna Nisanka
Liberec
ZOO
Zábavní centrum Babylon
Botanická zahrada
Zábavní centrum IQlandia
Rozhledna Ještěd
Dinopark
Bobovka obří sud javorník
Lyže a běžkyadd
Pro úplné začátečníky ve sjezdovém lyžování a rodiny s dětmi je možnost využít vlek přímo u hotelu. Pro pokročilé a zkušené lyžaře je v blízkosti hotelu několik lyžařských areálů. Nejblíže je svah Bavorák (800 m), skiareál U Čápa (5km), skiareál Rejdice (6 km), skiareál Špičák (10 km), skiareál Paseky nad Jizerou (12 km) a dálé skiareály v Harrachově (9 km). Nadšenci pro běžecké lyžování mohou využít Jizerskou magistrálu, na níž je k dispozici více jak 180 km tratí v oblíbeném terénu Jizerských hor. Více informací naleznete zde.