Zábava

Přírodaadd

Příroda Jizerských hor uchvacuje své návštěvníky svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními útvary. Vyskytují se zde četná rašeliniště, smrkové pralesy a jednou ze zajímavostí jsou četné pomníčky připomínající různá neštěstí.

Na koleadd

24 cyklistických tras, převážně po lesních cestách - tipy na trasy viz www.korenov.cz

Pěškyadd

Mnoho možností pro pěší výlety nebo výlety na horských kolech – vodní přehrada Souš (10 km), náhorní planina Jizerských hor a osada Jizerka (12 km), Mumlavský vodopád (10 km), rozhledna Štěpánka (4 km).

Zajímavosti v okolíadd

Okolí Kořenova nabízí spoustu turistických zajímavostí – ozubnicová železniční trať Tanvald-Kořenov-Harrachov (nejprudší stoupání v Čechách), železniční muzeum, Harrachov - bobová dráha, minipivovar, sklářské a hornické museum, Mumlavský vodopád, Jablonec nad Nisou – muzeum skla a bižuterie, Liberec – ZOO, aquapark Babylon, botanická zahrada.

Lyže a běžkyadd

Pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi možnost lyžování na vleku u hotelu, pro pokročilejší lyžaře svah Bavorák (800 m), lyžařský areál Rejdice (6 km), areály v Harrachově (9 km). Pro vyznavače bílé stopy je připraveno 50 km upravených běžeckých tratí na Jizerské magistrále.