Informace o ochraně spotřebitele

Každý z našich hostů má podle zákona o ochraně spotřebitele právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu ze smlouvy o poskytování služeb (dále také jako „spotřebitelský spor“). Vzhledem k této skutečnosti Vás jako spotřebitele tímto v souladu s ustanovením § 14 odst. 1 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů v návaznosti na obsah poskytovaných služeb informujeme, že věcně příslušným subjektem mimosoudního řešení sporů mezi spotřebitelem a námi je dle ustanovení § 20e písm. d) zákona o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, Česká obchodní inspekce.
 
Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15, 120 00, Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: https://adr.coi.cz
Bližší informace k tomuto subjektu jsou uvedeny na internetové adrese http://www.coi.cz.
 
V souladu s ustanovením § 1837 písmeno j) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění
pozdějších předpisů ubytovanému jako spotřebiteli nevzniká právo na odstoupení od smlouvy o ubytování, pokud ubytovací zařízení poskytuje plnění v určeném termínu.
 
Podle zákona o evidenci tržeb je poskytovatel povinen vystavit objednateli účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48  hodin, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

keyboard_arrow_up